Obdarujte blízkych Darčekovým poukazom - pre viac informácií nás kontaktujte

Aktivity

Zážitky, na ktoré budete spomínať do konca života

BAJKOM K TAJCHOM

Viac ako 250 km značených cyklotrás pre horských cyklistov v krásnej prírode Štiavnických vrchov popretkávaných jedinečným systémom banských jarkov a tajchov. Na každom kroku tu na vás dýcha banská história a čaká množstvo nezabudnuteľných výhľadov do dolín. Viac informácií o cyklotrasách Bajkom k tajchom a histórii regiónu nájdete na doleuvedenej webovej stránke.
www.bajkomktajchom.sk

SKI SALAMANDRA REZORT

Lyžiarske stredisko SALAMANDRA Resort leží neďaleko Banskej Štiavnice a jedným z mála stredísk so sedačkovou lanovkou na okolí. Sedačka Doppelmayr obsluhuje 1.5 km dlhú stredne náročnú zjazdovku. Zjazdovka je umelo zasnežovaná a stredisko ponúka aj večerné lyžovanie. Pre priaznivcov bežkovania je v okolí areálu 13 kilometrov bežeckých tratí. Samozrejmosťou je detský vlek a lyžiarska škôlka a nechýba ani požičovňa lyžiarskeho výstroja, či množstvo bufetov, kde môžete načerpať sily. Do strediska premáva skibus z Banskej Štiavnice.
salamandra.sk

ŠTIAVNICKÉ TAJCHY

Štiavnické tajchy sú jazerá ležiace na strednom Slovensku vybudované pre potreby miestnych baní a dnes ponúkajú lákavé kúpanie v nádhernom prírodnom prostredí okolia Banskej Štiavnice - mesta zapísaného do Zoznamu UNESCO. Štiavnické tajchy sú umelé jazerá vybudované pre potreby historických štiavnických baní. Nedostatok vody v centre pohoria museli banskí inžinieri riešiť vybudovaním dômyselného vodohospodárskeho systému, ktorý nemá v Európe obdobu. Jeho účelom bolo zachytávať zrážkovú vodu z horských svahov a zložitým systémom jarkov ju privádzať do vodných nádrží. Najviac tajchov vzniklo v 18. storočí, keď sa na ich projektovaní a výstavbe podieľali S. Mikovíni, M. K. a J. K. Hellovci. Pôvodne bolo v Štiavnických vrchoch asi 60 tajchov, dnes ich je už len asi tretina. Dnes štiavnické tajchy už neslúžia pôvodnému účelu a v lete sa využívajú na rekreáciu.

WINDŠACHTA

Jazero Windšachta je spolu s nižším tajchom Evička už storočie vyhľadávaným strediskom oddychu, rekreácie a vodných športov. V roku 2001 bol tajch úplne vypustený a vyčistený od nánosov; bolo obnovené výpustné zariadenie. Návodný svah hrádze bol vyložený kameňmi a tajch bol celkovo zrekonštruovaný.

SITNO

Vrchol Sitno patrí k najpríťažlivejším a najznámejším tisícovkám na Slovensku. Presnejšie má výšku 1009 metrov. Kopec sa nachádza v samo osebe peknom pohorí Štiavnických vrchov. Povesť o obliehaní hradu na Sitne Turkami oddávna koluje v národnej pamäti. Okrem toho, že Sitno je celkom jednoducho dostupná hora s veľmi pekným výhľadom, na jeho vrchole láka turistov i bufet a Chata A. Kmeťa. Jeho skaliská sú cieľom lezcov. A pozrieť si tu môžete i zvyšky spomínaného hradu. Ideálna destinácia na víkendový výlet. 
Čo poviete?

ŠKOLA ŠT. BANE

Základná škola s materskou sa nachádza v srdci Štiavnických vrchov v obci Štiavnické Bane. Nesie názov po významnom rodákovi Maximiliánovi Hellovi. Naša základná škola je prvou základnou školou na svete, na ktorej sa vyučuje povinný predmet Sokoliarstvo. Vzdelávanie žiakov je zamerané aj na vzdelávanie v témach klimatických zmien, reálneho vnímania prírodného prostredia. Vyučovanie je vo veľkej miere situované priamo v lesnom prostredí.
www.zakladnaskola.com

TURISTIKA A PRECHÁDZKY

Príroda Štiavnických vrchov uchvacuje ľudí už oddávna. Nad krásou tunajšej prírody žasol už Angličan Edmund Brown v starom cestopise zo 17. storočia. Mäkko modelovaná krajina, bájne Sitno, lesy, lúky a tajchy, čarovné zákutia. Ročné obdobia v kraji akoby farbami a náladami súperili o prvenstvo. Príroda v štiavnickom regióne ponúka široké možnosti relaxu v prírode a turistike.

BANSKÁ ŠTIAVNICA A OKOLIE

Banská Štiavnica, alebo ako ju nazývajú miestni - Štiavnica, je starobylé banícke mesto, ktoré tak ako bolo kedysi bohaté na striebro a zlato, je dnes bohaté na legendy, úžasné miesta a kultúrne bohatstvá. Táto perla v srdci hôr je miestom, ktoré po stáročia bolo a stále je niečím výnimočné. Múry presiaknuté zvláštnymi príbehmi, šachty a štôlne zo svojimi zabudnutými tajomstvami, nádherné kopce so spomienkami na bývalú slávu. Nechajte sa uniesť šarmom rozprávkových uličiek a ohromiť nádherou kultúrneho, technického a umeleckého dedičstva.
www.supervulkanstiavnica.sk
Komfortné ubytovanie pri jazere
Štiavnické Bane 108
969 81 Štiavnické Bane
+421 905 812 761, +421 904 354 454

online rezervácia

rezervácia izby
Rezervujte si izbu cez náš online formulár

sledujte nás

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram